Jakie samochody wybierają kobiety? Co się liczy przy zakupie? - Artykuł Sponsorowany

Samochody kupują nie tylko mężczyźni, ale również kobiety. Tylko jakie właściwie pojazdy wybierają? Co liczy się przy zakupie? Na co kobiety zwracają uwagę? Na te pytania znajdziesz odpowiedzi w poniższym tekście, więc zachęcamy do krótkiej lektury!

Czym kierują się kobiety przy wyborze pojazdu?

Kobiety wybierając dla siebie samochodów, biorą pod uwagę wiele różnych czynników. Jednym z ważniejszych jest wielkość pojazdu. Płeć piękna zwraca szczególną uwagę na to, czy ma do czynienia z małym i zwrotnym pojazdem, które jest dostosowane do poruszania się po mieście, czy też z dużym autem, który zapewnia większy komfort w czasie dalszych wyjazdów. Kolejnym, ale jakże ważnym czynnikiem pozostaje niezawodność.

W teorii to podstawowa sprawa, która powinna interesować nie tylko kobiety, ale również mężczyzn. Jednak w praktyce to właśnie kobiety szukające dla siebie odpowiedniego pojazdu, znacznie więcej uwagi przykuwają do awaryjności danej marki i modelu. Nie powinno nas to jednak za bardzo dziwić, ponieważ samochody dla kobiet muszą być niezawodne, zwłaszcza jeśli nie mają pojęcia nawet o drobnych naprawach.

Dzięki temu uda się uniknąć nieprzewidzianych sytuacji na drodze. Biorąc pod uwagę, że kobiety jeżdżą zazwyczaj ostrożniej od mężczyzn, to i przy wyborze pojazdu liczy się dla nich kwestia bezpieczeństwa, zwłaszcza jeśli ma on służyć do przewozu dzieci. Odpowiednia liczba poduszek powietrznych, czy dodatkowe systemy wspomagające jazdę są niezwykle ważne dla kobiet poszukujących bezpiecznych pojazdów.

Oczywiście nie sposób pominąć też samego wyglądu samochodu, czy tego, jak przedstawia się jego wyposażenie. W tym przypadku panie stawiają na pojazdy, które sprawiają, że jazda jest łatwiejsza i przyjemniejsza. Dlatego często szukają dla siebie samochodów z automatyczną skrzynią biegów, podgrzewanymi szybami, czy elektrycznymi lusterkami i nowoczesnym systemem nawigacji.

Wygląd też ma znaczenie i nie mówimy tylko o estetycznym wnętrzu samochodu, ale też o kształcie nadwozia i kolorze karoserii. Zwykle im ciekawsza wersja kolorystyczna, tym większa szansa na przyciągnięcie uwagi, a wiele kobiet pragnie wyróżnić się z tłumu, więc osoby dysponujące takimi pojazdami, mogą szybciej uporać się z ich sprzedażą.

Dla kobiet istotne znaczenie ma też stan techniczny pojazdów. Dlatego, zanim zdecydują się na zakup, najpierw dokładnie sprawdzają pojazd pod kątem ewentualnych usterek i poważnych awarii. W wielu przypadkach korzystają też z pomocy ekspertów lub wyszukują godnych zaufania stacji diagnostycznych, które będą w stanie wesprzeć je w ocenie pojazdu, którym są zainteresowane. Na pewno zdecydowanie więcej pań zainteresuje się pojazdami stosunkowo nowymi, zadbanymi, bezwypadkowymi i bezawaryjnymi, ponieważ to właśnie one pozwalają uniknąć obaw związanych z późniejszymi awariami.

Ważnym kryterium wyboru auta przez kobiety są też koszty związane z zakupem oraz ewentualnym utrzymaniem. Dla większości z nich samochód stanowi ważny element życia codziennego, ale jednocześnie wiąże się z wydaniem oszczędności. Dlatego nie powinno nikogo dziwić, że rozsądniejsze kobiety zwracają uwagę na to, ile właściwie trzeba przeznaczyć środków, zwłaszcza jeśli na utrzymaniu są też dzieci.

Kupiony pojazd nie może też obciążać domowego budżetu w przyszłości, więc kobiety szukają modeli, które zużywają mniej paliwa i są tanie w naprawie.

Jakie samochody najczęściej wybierają kobiety?

Prawdę mówiąc, to trudno wskazać uniwersalną markę i model, który będzie perfekcyjnym wyborem dla każdej kobiety. Ograniczając się jednak do konkretnych okoliczności, już można określić, jakie samochody są wybierane przez kobiety i więcej na ten temat na https://autoumowa.pl. Niewątpliwie największy odsetek kobiet wybierze samochody miejskie.

Są to bowiem pojazdy łatwiejsze w prowadzeniu, gdy trzeba manewrować po zatłoczonych ulicach. Auta miejskie są też mniejsze, więc nie ma problemów z parkowaniem i znalezieniem miejsca, w którym można zostawić taki pojazd. Samochody miejskie cenione są również za bezpieczeństwo i komfort w czasie jazdy, więc nic dziwnego, że wiele kobiet chętnie się za nimi rozgląda. Szczególnie polecane w tej kategorii będzie Opel Corsa, Toyota Yaris, Ford Fiesta, czy nawet Fiat 500.

Wśród użytkowniczek dróg równie popularne, co samochody miejskie, są też pojazdy rodzinne i kompaktowe. To nieco większe samochody z przestronniejszym wnętrzem, i dużym bagażnikiem, które są bardzo przydatne w trakcie robienia zakupów dla wielodzietnej rodziny. W tej kategorii prym na rynku wiodą Volkswagen Golf, BMW serii 3, czy Ford Focus. Kolejny bardzo popularny model to Audi A4, który jest dobrze wyposażony. Jednak w jego przypadku koszty eksploatacji są dość wysokie, więc to wybór tylko dla niektórych kobiet.

Oczywiście warto też wspomnieć o samochodach idealnych do długiej jazdy. Tego typu samochody sprawdzają się u kobiet, które dużą podróżują w celach służbowych lub prywatnych. Na pewno na długie podróże sprawdzi się Citroen C5 III, Opel Insignia A, czy Ford S-Max II.