Planujesz zakup samochodu, ale nie masz środków zgromadzonych na ten cel? - Artykuł Sponsorowany

Planujesz zakup samochodu, ale nie masz środków zgromadzonych na ten cel? Na szczęście masz kilka opcji do wyboru, z których możesz skorzystać. Zapoznaj się z nimi bliżej i przekonaj się, która z tych metod jest odpowiednia dla Ciebie. Dzięki nim możesz cieszyć się jazdą swoim nowym samochodem nawet wtedy, gdy nie masz oszczędności.

Pomyśl o kredycie samochodowym

Kredyt samochodowy to pożyczka celowa, co oznacza, że uzyskane w ten sposób środki można wydać tylko w określony sposób. Zobowiązanie jest spłacane w comiesięcznych ratach w ustalonej wysokości. To, ile będziesz płacił, zależy przede wszystkim od okresu kredytowania, kwoty kapitału oraz wysokości oprocentowania. O ten rodzaj pożyczki można wnioskować nie tylko w wybranym banku, ale także komisie samochodowym czy u dealera.

Biorąc pod uwagę sposób spłaty kredytu samochodowego, dzieli się go na następujące rodzaje:

  • jednoratowy,
  • standardowy,

Zdecydowanie najpopularniejszy jest wariant standardowy. Polega on na spłacie rat kapitałowo-odsetkowych, które są naliczane każdego miesiąca. Z kolei kredyt jednoratowy wymaga zgromadzenia określonych środków. Na początku obowiązywania umowy wpłacana jest bowiem część ustalonej wartości pojazdu np. w wysokości 50%. Pozostała kwota musi być uiszczona w określonym czasie w przyszłości.

Raty balonowe są stosunkowo niskie przez cały okres trwania umowy, gdyż spłacane są tylko odsetki od pożyczonej kwoty. Kapitał zwraca się dopiero pod sam koniec jej obowiązywania, wraz z ostatnią wpłatą.

Wybierz kredyt gotówkowy na zakup samochodu

Innym rodzajem pożyczki, który także powinieneś wziąć pod uwagę, jest kredyt gotówkowy. Środki pożyczone od banku w jego ramach możesz przeznaczyć na dowolny cel, a więc także na zakup auta. Zaletą jest bez wątpienia duża dostępność takiego finansowania. Jest bowiem oferowane przez praktycznie wszystkie banki komercyjne. Wyróżnia się także dość prostymi oraz szybkimi formalnościami.

Zanim wybierzesz konkretną ofertę pożyczki gotówkowej, dokładnie przeanalizuj propozycje różnych instytucji finansowych pod względem kosztów. Możesz to zrobić szybko i bez wychodzenia z domu, korzystając z porównywarek dostępnych w sieci. Wystarczy, że uzupełnisz niezbędne dane, aby sprawdzić, ile może wynosić Twoja miesięczna rata. Znajdź najtańsze kredyty gotówkowe w finanse.rankomat.pl i ciesz się swoim nowym samochodem.

A może samochód w leasingu konsumenckim?

Osoby nieprowadzące działalności gospodarczej mogą skorzystać z rozwiązania, jakim jest leasing konsumencki. W zamian za określoną miesięczną opłatę mogą one użytkować wybrany pojazd. Przez cały okres trwania umowy to firma oferująca leasing jest faktycznym właścicielem samochodu.

Po zakończeniu ustalonego okresu konsument może, ale nie musi wykupić auto. Istnieje także opcja zawarcia nowej umowy i kontynuowania leasingu. Mimo że ta opcja jest nieco zbliżona do kredytu gotówkowego lub samochodowego, to wiąże się z pewnymi ograniczeniami. Dotyczą one m.in. limitu kilometrów, które może wykorzystać leasingobiorca. Wiele firm wymaga także zrealizowania opłaty wstępnej. Zanim zdecydujesz się na takie rozwiązanie, sprawdź więc dokładnie wszystkie warunki umowy.

Wynajem długoterminowy - co musisz o nim wiedzieć?

Jest to opcja zbliżona do leasingu, jednak po zakończeniu obowiązywania umowy klient musi zwrócić samochód do firmy wypożyczającej i nie ma możliwości jego wykupu. W zamian za comiesięczną ratę może korzystać z pojazdu zgodnie z ustalonymi zasadami. Bardzo często w koszty wliczona jest także obsługa serwisowa i koszty przeglądów. Podobnie jak w przypadku leasingu klienta obowiązuje limit kilometrów, którego musi przestrzegać. Po jego przekroczeniu musi liczyć się z dodatkowymi kosztami.

Kredyt konsolidacyjny - skuteczne rozwiązanie na wiele zobowiązań

Jeśli masz już na swoim koncie wiele różnych kredytów, możesz skorzystać z pożyczki konsolidacyjnej. Umożliwia ona połączenie wszystkich rat w jedną zdecydowanie łatwiejszą do spłaty. W ten sposób możesz skonsolidować wiele różnych zobowiązań, w tym także kredyty samochodowe czy gotówkowe.

Na rynku znajdziesz oferty pożyczek ze zmiennym oraz stałym oprocentowaniem. To od niego zależą dodatkowe koszty, które zostaną doliczone do kapitału. Kredyt konsolidacyjny z ustalonym oprocentowaniem gwarantuje, że wartość miesięcznej raty, po połączeniu zobowiązań, pozostanie niezmienna przez określony czas. W ten sposób jej spłata nie będzie dla Ciebie aż tak dużym obciążeniem, jak w przypadku wywiązywania się z każdej pożyczki z osobna.

Jeśli szukasz kredytu konsolidacyjnego na preferencyjnych warunkach, sprawdź oferty dostępne na finanse.rankomat.pl. Przekonaj się, która propozycja banku jest dla Ciebie najkorzystniejsza, a więc najtańsza.

Nawet gdy nie dysponujesz oszczędnościami, możesz pozwolić sobie na zakup nowego samochodu. Wystarczy, że skorzystasz z jednej z kilku dostępnych opcji. Przekonaj się, która z nich jest dla Ciebie idealnym rozwiązaniem i ciesz się radością z jazdy wymarzonym autem.