Jakie są najlepsze rękawice motocyklowe dla pań? Przegląd topowych propozycji! - Artykuł Sponsorowany

Wybór rękawic motocyklowych wpływa na poziom komfortu jazdy i bezpieczeństwa na drodze. Rękawice zapewniają pewny chwyt kierownicy oraz chronią przed ewentualnymi urazami. Mnogość różnorodnych modeli z pewnością nie ułatwia wyboru. Jak zatem wybrać ten odpowiedni? Stworzyliśmy krótki poradnik dla pań.

Najlepsze męskie rękawice motocyklowe - wybierz właściwy rozmiar

Proces wybierania rękawic dla mężczyzn i kobiet niczym się nie różni. Podobnie jak w przypadku kasków czy ubrań motocyklowych - należy wybrać odpowiedni rozmiar. Dobrze dopasowane rękawice zapewniają pełną zręczność i pewny chwyt kierownicy. Gwarantują również komfort użytkowania, tak samo ważny na długich, jak i na krótkich trasach.

Od czego warto zacząć? Na początku dokonaj dokładnego pomiaru, zwłaszcza jeśli planujesz zakup za pośrednictwem sklepu internetowego. Wystarczy tutaj zwykły centymetr krawiecki. Pamiętaj przy tym, aby zmierzyć dłoń dominującą, czyli tą, którą najczęściej posługujesz się na co dzień.

Często właśnie ta dłoń ma bardziej rozwinięte mięśnie, a więc jest nieco większa od drugiej. Zmierz obwód dłoni na wysokości kostek, prowadząc miarę od małego palca aż po wskazujący, z pominięciem kciuka. Palce powinny być cały czas wyprostowane.

Długość rękawic trzeba dopasować do najmniejszego palca w taki sposób, aby zostało w nim jak najmniej wolnego miejsca. Miej na uwadze, iż rękawice po jakimś czasie użytkowania delikatnie się "rozejdą" i dopasują do szerokości Twojej dłoni.

Dotyczy to głównie modeli skórzanych, które na samym początku mogą wydawać się źle dopasowane, a wręcz lekko ciasne. Jeśli masz problem z zakupem, wybierz najlepsze rękawice motocyklowe z pomocą ekspertów Dobrych Sklepów Motocyklowych: https://dobresklepymotocyklowe.pl/wiedza/post/top-5-rekawic-motocyklowych-2022.


Jakie rękawice motocyklowe wybrać - praktyczne wskazówki

Rękawice motocyklowe przede wszystkim można podzielić na skórzane i tekstylne. Modele skórzane najczęściej są szyte z naturalnej skóry bydlęcej lub koziej. Nieraz po wewnętrznej stronie znajdziemy wstawki z niezwykle wytrzymałej skóry kangura lub płaszczki. Rękawice tekstylne gwarantują lepszą elastyczność i doskonałą wentylację.

Zauważ, że rękawice motocyklowe, podobnie jak reszta odzieży dla motocyklistów, powinny być dopasowane do preferowanego stylu jazdy i warunków, w jakich będą wykorzystywane. Oferta profesjonalnych sklepów motocyklowych to:

  • rękawice miejskie,
  • rękawice turystyczne,
  • rękawice sportowe,
  • rękawice cross/enduro,
  • rękawice na choppera.

Najlepsze damskie rękawice motocyklowe - modele warte uwagi

Na początek przedstawiamy coś dla miejskich motocyklistek - krótkie skórzane rękawice Florida Lady marki Broger. Wspomniany producent tworzy odzież motocyklową w oldschoolowym stylu, idealnie wpisującym się w stylistykę klasycznych motocykli, scramblerów i caf racerów. Pod marką Broger znajdziesz nie tylko rękawice, ale również kurtki, koszule, jeansy, buty i wiele więcej.

Rękawice Broger Floryda idealnie dopasowują się do dłoni, zapewniając dobre wyczucie manetki. Warstwę zewnętrzną stanowi 100% skóra bydlęca, natomiast podszewka została wykonana z wysokiej jakości poliestru micro mesh. W kwestii bezpieczeństwa warto wspomnieć m.in. o podwójnej warstwie wewnętrznej zapewniającej ochronę, mocnej i trwałej ochronie nadgarstka czy usztywnionym mankiecie z amortyzującą pianką.


Broger Florida Lady

Szukasz rękawic na motocykl typu cross lub enduro? Postaw na wygodny tekstylny model Fox Lady 180 Flora. Rzep na mankietach pozwala dobrze dopasować je wokół nadgarstka, a ich konstrukcja pozwala na doskonałe wyczucie manetek. Rozciągliwe meshowe kliny na palcach zwiększają elastyczność i zręczność, jednocześnie zapewniając odpowiednią cyrkulację powietrza.

Powierzchnia dłoni wykonana z przewodzącego materiału Clarino umożliwia bezproblemową obsługę ekranów dotykowych. Rozciągliwe siatkowe kliny między palcami zapewniają dobry przepływ powietrza i zwiększają zręczność manualną.


Fox Lady 180 Flora