Co daje Ci wideorejestrator w samochodzie? Odkrywamy zalety kamer samochodowych! - Artykuł Sponsorowany

Wideorejestratory, czyli kamery samochodowe, stały się w ostatnich latach niezwykle popularne, jednak nie powinno to nikogo dziwić. Te całkiem niepozorne, niewielkie i dyskretne urządzenia, które rejestrują obraz i dźwięk podczas jazdy samochodem, zapoczątkowały prawdziwą rewolucję na polskich drogach. Dzisiaj kierowcy mogą jeździć i spać o wiele spokojniej, ponieważ kamery samochodowe czuwają i co ważne, robią to na wiele różnych sposobów. Co daje Ci wideorejestrator w samochodzie? Już wyjaśniamy!


Zabezpieczenie pojazdu przed kradzieżą i na wypadek uszkodzenia


Bezpieczeństwo naszych samochodów to niezwykle istotna kwestia, a wideorejestratory mają w tym aspekcie naprawdę dużo do powiedzenia. Współczesne kamery samochodowe to multifunkcyjne urządzenia, które obok rejestrowania tego, co się dzieje w czasie jazdy, rejestrują również to, co się dzieje w czasie postoju. W ten prosty sposób zabezpieczasz swój pojazd na wypadek kradzieży czy uszkodzeń. Praktycznie większość wideorejestratorów ma już dzisiaj funkcję parkowania, która pozwala na monitorowanie pojazdu. W przypadku wykrycia ruchu lub wstrząsu wideorejestrator automatycznie rozpoczyna nagrywanie, co może pomóc w identyfikacji sprawcy. A to dopiero początek, jeśli chodzi o to, co daje Ci wideorejestrator w samochodzie. Na co jeszcze można liczyć, decydując się na montaż kamery samochodowej?Wideorejestrator a uniknięcie mandatu

Wideorejestrator jest urządzeniem, które może być pomocny w różnych sytuacjach spornych, kiedy uniknięcie mandatu czy wyegzekwowanie odszkodowania zależy od dowodu, który potwierdzi naszą niewinność. Tym samym najczęściej kamery samochodowe są pomocne wtedy, gdy ma miejsce:

  • Kolizja lub wypadek - w przypadku kolizji lub wypadku wideorejestrator może dostarczyć ważnych dowodów, które mogą pomóc w ustaleniu winy i uniknięciu niezasłużonego mandatu oraz uzyskania odszkodowania z polisy OC sprawcy. Nagranie może przedstawić chronologię zdarzeń i potwierdzić nasze stanowisko.
  • Agresja drogowa - jeśli staliśmy się ofiarą agresji drogowej, wideorejestrator może uchwycić zachowanie innych kierowców i dostarczyć dowodów, które mogą pomóc w identyfikacji sprawcy i zgłoszeniu incydentu policji.
  • Nieuzasadnione wystawienie mandatu - czasami funkcjonariusze policji chcą wystawić mandat za wykroczenie, którego kierujący nie popełnił, wynikać to może z błędu ludzkiego, jednak słowo policjanta zawsze ma przewagę nad słowem obywatela, dlatego dowód z nagrania kamerą może być w tej sytuacji bardzo przydatny. Oczywiście jeśli tylko potwierdza naszą wersję wydarzeń.


Jeśli nadal zastanawiasz się nad tym, co daje Ci wideorejestrator w samochodzie, to już wiesz, jakie korzyści niesie ze sobą instalacja tego typu urządzenia w aucie. Zalet tego rozwiązania jest naprawdę wiele, a co najważniejsze, urządzenia te pozwalają zyskać komfort i bezpieczeństwo na wielu różnych frontach.
Partnerem artykułu jest serwis wideorejestratory24.pl - Tylko sprawdzone wideorejestratory samochodowe!