Przeprowadzka do USA. Jak przewieźć swoje rzeczy? - Artykuł sponsorowany

Formalności emigracyjne: procedury wizowe i Zielona Karta

Jeśli chcesz zacząć życie w Stanach Zjednoczonych, to niezbędnym krokiem przed przeprowadzką do USA będzie zapoznanie się z wymaganymi dokumentami i formalnościami. Zarówno życie, jak i praca w USA wymagają przejścia przez procedury wizowe czy nawet zdobycie Zielonej Karty, zależnie od tego, na jak długo chcesz przeprowadzić się do USA.

Co to jest Zielona Karta?

Co do zasady uzyskanie wizy jest zdecydowanie prostsze, niż Zielonej Karty. Ten drugi dokument daje więcej praw, to bowiem karta stałego pobytu. Pozwala więc mieszkać, pracować i uczyć się w Stanach, a w przyszłości: starać o amerykańskie obywatelstwo. Jednak jej zdobycie jest możliwe przede wszystkim po poślubieniu obywatela lub obywatelki USA - lub przy odrobinie szczęścia, Loterią Wizową USA. W tym drugim przypadku można po prostu wygrać Zieloną Kartę w amerykańskim programie wizowym.

Po co mi wiza do USA?

Wizy w większości uprawiają natomiast do wyjazdu do USA na określony czas i w konkretnym celu. Istnieją zatem różne rodzaje wiz do USA. Dla przykładu: wiza turystyczna nie daje możliwości podjęcia pracy w Stanach Zjednoczonych, jeśli zatem spróbuje się zarabiać w Ameryce, mając tylko taką wizę, to popełni się przestępstwo imigracyjne. Aby móc przeprowadzić się do USA w celach zarobkowych, trzeba starać się o dokument z odpowiedniej kategorii wiz pracowniczych, imigracyjnych lub nieimigracyjnych.

Jak przenieść się do USA z całym dobytkiem?

Niezależnie od tego, czy chcesz przeprowadzić się do USA na stałe, czy na jakiś czas, przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych wymaga odpowiedniego przygotowania. Najlepszym i najbezpieczniejszym rozwiązaniem jest wynajęcie profesjonalnej firmy przeprowadzkowej, takiej jak przeprowadzki międzynarodowe Fortis Przeprowadzki), która zajmie się wszystkim za Ciebie.

Łatwiejsza emigracja do USA z profesjonalistami

American dream jest znacznie prostszy w spełnieniu, kiedy nie trzeba myśleć, jak samodzielnie przewieźć cały swój dobytek celem mieszkania w Stanach Zjednoczonych. Firma przeprowadzkowa zadba o to, by wszystkie Twoje rzeczy dotarły na miejsce w bezpieczny sposób (i legalnie).

Jeśli decydujesz się wyjechać do USA na dłużej, to przeprowadzki międzynarodowe pomogą Ci z całym transportem, niezależnie od tego, ile rzeczy chcesz zabrać ze sobą. Firma przeprowadzkowa zajmie się Twoim dobytkiem i dostarczy go do nowego miejsca zamieszkania, a Ty w tym czasie możesz zacząć studia w USA, zająć się szukaniem pracy lub zwiedzaniem nowego miejsca pobytu.

Mimo wszystko warto wcześniej sporządzić plan finansowy oraz przeprowadzkowy. Życie i praca w USA z pewnością będą ciekawym doświadczeniem, do którego warto się dobrze przygotować.

Ile kosztuje przeprowadzka do USA?

Jeśli wiesz już, jak przygotować się do wyjazdu do USA to pora zastanowić się nad tym, jakie są koszty podróży do USA oraz ile kosztować będzie przeprowadzka do Stanów Zjednoczonych. To, ile zapłacisz, zależy od ilości rzeczy, które chcesz ze sobą wziąć oraz od tego, czy chcesz to zrobić samodzielnie, czy korzystając z usług przeprowadzek międzynarodowych.

Decydując się na przeprowadzkę do USA z pomocą firmy, czeka Cię specjalistyczna wycena. Koszt przeprowadzki do USA powinien być wyceniany indywidualnie, by najlepiej dopasować usługi do Twoich potrzeb. Np. w Fortis Przeprowadzki specjalista dokona oględzin mienia, które chcesz przewieźć do USA; ustali z Tobą szczegóły zamawianych usług (np. pakowanie Twoich rzeczy) i wyceni przeprowadzkę do USA.

Choć firmie przeprowadzkowej trzeba oczywiście zapłacić, to skorzystanie z jej usług może się okazać tańsze od przewozu rzeczy na własną rękę. Samodzielny transport rzeczy samolotem lub autem generuje wysokie koszty, a przecież czeka Cię jeszcze sama podróż, wynajem mieszkania i ogólne koszty życia w USA.

Jeżeli cenisz sobie swój czas, nie chcesz męczyć się z przewozem całego swojego dobytku do nowego miejsca i po prostu zacząć stawiać pierwsze kroki w USA, to wybór firmy przeprowadzkowej będzie lepszym i wygodniejszym rozwiązaniem.