Najczęściej zlecane zadania mechanikom - wymiana opon i wymiana akumulatora - Artykuł Sponsorowany

Wielkimi krokami zbliża się zima? Jeśli tak, warto zwrócić uwagę na to, czy opony letnie zostały już zmienione na zimowe oraz czy nie ma żadnych kłopotów z zapłonem. Istotne jest, by w tym mroźnym czasie móc liczyć na niezawodne auto, które zawiezie nas wszędzie, niezależnie od warunków panujących na zewnątrz. Mobilność w dzisiejszych czasach jest nieoceniona. By nie mieć z nią kłopotu, warto być na bieżąco ze stanem akumulatora oraz porami roku!

  • Opony zimowe - jak ocenić stan opony?
  • Ile trwa wymiana opon na nowe?
  • Ile kosztuje wymiana opon?
  • Profesjonalna usługa, czyli wymiana akumulatora
  • Inne powszechne usługi, jakich poszukują kierowcy

Opony zimowe - jak ocenić stan opony?

Dbałość o stan opon to kluczowe zadanie kierowcy, które może znacznie zniwelować ryzyko wypadku. Jeśli nie należysz do profesjonalistów i nie wiesz, jak samodzielnie podejść do tematu, koniecznie zdecyduj się na pomoc fachowców.

Ogumienie zmieniamy ze względu na stan dróg. W zimie panują całkiem inne warunki, niż latem. Przełom jesieni i zimy to czas, kiedy kierowcy zgłaszają się do serwisów na wymianę opon. Jednak stan ogumienia warto kontrolować częściej. Aby sprawdzić, czy opona nie jest zbytnio zużyta, należy sprawdzić głębokość bieżnika. W przypadku samochodów osobowych minimalna głębokość bieżnika to 1,6 mm. Można to porównać choćby z nową oponą, gdzie grubość to aż 8 mm. Wielu producentów dba o to, by kierowcy mieli ułatwione zadanie i wiedzieli, kiedy zmienić opony na nowe. Stosują specjalne oznaczenia na bieżnikach. Jeśli takiego nie ma, dobrze jest przyjąć, iż 3 mm przed końcem warto pomyśleć o nowych oponach.

Ile trwa wymiana opon na nowe?

Profesjonalna obsługa gwarantuje, że nowe opony znajdą się na Twoim aucie szybciej, niż sobie wyobrażasz. Czas wymiany opon nie jest długi. By wymienić opony na nowe, konieczny jest całkowity demontaż kół. Następnie przy wykorzystaniu montażownicy zdejmowane są felgi, czyszczone są ranty, na nie nakładana jest pasta montażowa, a później zakładane są docelowe opony. Fachowa obsługa obejmuje również wyważenie i sprawdzenie stanu wentyli w kołach. Jak widać, zmiana opon nie jest tak skomplikowana, jak się może wydawać.

Ile kosztuje wymiana opon?

Wymiana opon nie jest zbyt drogą usługą. Dokładny koszt wymiany opon zależy od tego, z jaką felgą mechanicy mają do czynienia. Średni koszt wymiany opony na feldze 16" to ok. 150 zł. O 20 zł więcej zapłacimy za wymianę opon na feldze 17", kolejne 20 zł trzeba będzie dołożyć za wymianę opon na feldze 18", a z kolei wymiana opon na feldze 19" to już koszt ponad 200 zł. Sezonową zmianę opon zaleca się wykonywać w zaufanych warsztatach. Podczas poszukiwań można skorzystać ze strony Motointegrator.com, gdzie znajdziesz spis usług w konkretnych miastach, jak i odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania. Przekonasz się, że usługa wykonana w salonach znalezionych na Motointegator.com to zadanie powierzone prawdziwym fachowcom. Na plus działa również miła obsługa, która znajdzie dla klienta najbliższy wolny termin na wymianę opon.

Profesjonalna usługa, czyli wymiana akumulatora

Potrzebujesz wymienić akumulator w swoim samochodzie? Koszt takiej usługi to zwykle ok. 300 zł, jednak konkretna cena będzie zależeć od złożoności zadania. Ważna jest marka samochodu, model auta, lokalizacja podzespołów wymagających wymiany lub naprawy, jak i poziom skomplikowania czynności.

Na usługę tę składają się takie czynności, jak odkręcenie akumulatora, odłączenie klem, montaż nowego oraz pomiar ładowania prądu, co jest niezwykle istotne, ponieważ pokazuje, czy akumulator sprawnie działa. Akumulator warto wymieniać co 4 lata w silnikach diesla, ponieważ one szybciej się zużywają, gdyż pobierają więcej prądu.

Wymiana akumulatora wymaga zakupu nowego. Zwróć uwagę przede wszystkim na wartość prądu rozruchowego. Właściciel auta powinien szczególną uwagę zwrócić na dbanie o instalację jesienią, kiedy to akumulator narażony jest na działanie wilgoci. Akumulator warto ładować, korzystając z prostownika, jednak trzeba pamiętać o tym, aby nie rozładowywać go do zupełnego zera, gdyż spada jego wytrzymałość.

Inne powszechne usługi, jakich poszukują kierowcy

Korzystając z profesjonalnego serwisu Motointegrator.com, znajdziesz warsztat, który oferuje liczne usługi. Fachowcom nie są obce naprawy mechaniczne związane z olejami, układem napędowym, regeneracją części samochodowych, hamulcami, silnikiem, zawieszeniem czy skrzynią biegów. Z pomocy mogą skorzystać zarówno właściciele pojazdów elektrycznych, spalinowych, jak i hybrydowych. Blacharstwo oraz lakiernictwo to kolejne dziedziny nieobce fachowcom znalezionym dzięki Motointegrator.com.

Nie zwlekaj z żadną naprawą swojego samochodu. Każdy dzień ma znaczenie, ponieważ istnieje możliwość, iż nie będzie potrzebna wymiana zbyt wielu komponentów konkretnego układu. Fachowcy zajmujący się od lat samochodami, rozsiani po różnych zakątkach Polski będą w stanie pomóc w naprawie, serwisie, ale również wykonają przegląd i stwierdzą, czy samochód nadaje się do dalszej jazdy.