Klucze do sukcesu w domowym warsztacie

Jeśli lubisz majsterkować lub sam potrafisz usunąć niektóre usterki w swoim samochodzie, musisz zaopatrzyć się w odpowiednie narzędzia. Żaden warsztat, zarówno ten domowy, w garażu, jaki i profesjonalny nie obejdzie się bez zestawu odpowiednich kluczy. Dzięki niemu, precyzyjnie i z odpowiednią siłą dokręcisz każdą śrubę i nakrętkę. Sprawdź jakie modele kluczy możesz kupić na rynku. Ich wybór jest szeroki a cena bardzo przystępna.

1. Ręczne narzędzia do garażu

2. Przydomowy warsztat z zestawem kluczy udarowych

3. Klucze dynamometryczne i nasadowe

Ręczne narzędzia do garażu

Zestaw narzędzi w twoim garażu lub domowym warsztacie powinien zawierać klucze różnego rodzaju i wielkości. Wybieraj je zawsze w zależności od rodzaju prac, jakie najczęściej wykonujesz. Jeśli zdarza ci się samodzielnie reperować swój samochód, zaopatrz się w klucz dynamometryczny z regulacją momentu obrotowego. Może być ona mechaniczna lub elektroniczna. Wiele przydatnych narzędzi tego typu znajdziesz tutaj:https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/klucze-dynamometryczne. Klucz udarowy, przyda ci się przy odkręcaniu bardzo mocno dokręconych nakrętek i śrub. Najczęściej zasilane są z akumulatora lub sieci. Natomiast klucze pneumatyczne to akcesoria, które podłącza się do kompresora ze sprężonym powietrzem. Więcej na ich temat pod tym linkiem:https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/elektronarzedzia/klucze-udarowe-i-pneumatyczne. Najbardziej uniwersalne narzędzia to klucze nasadowe. Wraz z nimi otrzymasz zestaw końcówek i wkrętaków. Sprawdź dostępne modele:https://www.mediaexpert.pl/dom-i-ogrod/narzedzia-reczne/klucze-nasadowe.

Przydomowy warsztat z kluczem udarowym

Dokonując samodzielnie napraw samochodu, dobrym pomysłem jest kupno klucza udarowego lub pneumatycznego. Elektronarzędzia tego typu, stosowane są również w profesjonalnych warsztatach samochodowych. Zaletą tych urządzeń jest to, że za ich pomocą odkręcisz nawet bardzo mocno przykręcone śruby. Nadają się oczywiście tez do ich wkręcania. Możesz wybierać między modelami zasilanymi z sieci, oraz mobilne - z własnego akumulatora. Osiągają one od 2 tys. do nawet 5 tys. obrotów na minutę.

Klucze nasadowe i dynamometryczne

Wśród kluczy nasadowych najpopularniejsze są modele z tzw. grzechotką. To niewielka dźwignia, która umożliwia zmianę kierunku obrotu z prawego na lewy, lub odwrotnie. Grzechotka jest mocowana przy pomocy zabieraka. To bardzo praktyczne urządzenie. Pozwala zwolnić nasadkę, po naciśnięciu przycisku. Klucz dynamometryczny przyda się w sytuacji, gdy musisz dokręcić jakiś element do podłoża z odpowiednią siłą. Jest on podobny do klucza z grzechotką, jednak wyposażony jest w precyzyjną skalę, dzięki której dostosujesz odpowiedni moment obrotowy.