Sprzedam kampera - radzimy zachować ostrożność! - Artykuł sponsorowany

Karawaning przezywa "złoty wiek". Zainteresowanie tą formą spędzania wolnego czasu i podróżowania jest ogromne. Mnóstwo osób do tej pory wybierających hotele all inclusive, przekonało się, jak przyjemna jest swoboda zatrzymywania się i spania właściwie gdziekolwiek. Jeśli masz podobnie i właśnie rozglądasz się za kamperem dla siebie, to skorzystaj z naszej wskazówki i zachowaj daleko idącą ostrożność. Ogłoszenia typu "sprzedam kampera w idealnym stanie" należy traktować z dużą dozą nieufności, ponieważ niestety na rynku używanych pojazdów kampingowych aż roi się od nieuczciwych sprzedawców.

Olbrzymi wzrost sprzedaży kamperów

Można śmiało napisać, że Polacy pokochali karawaning. Widok kampera czy samochodu holującego przyczepę kempingową nikogo już nie dziwi. O ogromnej popularności karawaningu świadczą również twarde dane: rocznie w Polsce rejestrowanych jest około 2000 nowych kamperów.

Oczywiście gros osób nadal wybiera ofertę rynku wtórnego, za czym przemawiają finanse - używany kamper jest po prostu znacznie tańszy. Tutaj jednak należy być naprawdę ostrożnym.

Analogiczna sytuacja jak w przypadku rynku używanych samochodów

Jeszcze kilka lat temu zakup używanego kampera nie był obarczony tak dużym ryzykiem jak obecnie. Wynikało to z faktu, iż karawaning cieszył się umiarkowaną popularnością i na rynek wtórny trafiały pojazdy sprawdzone, głównie pochodzące od pasjonatów tej formy turystyki.

Dziś wygląda to zupełnie inaczej. Wraz ze wzrostem popularności karawaningu uaktywnili się wszelkiej maści handlarze, którzy sprowadzają do Polski pojazdy po poważnych wypadkach, w bardzo złym stanie technicznym, naprawione najniższym kosztem.

Jeśli nie znasz się na kamperach i nie masz dużego doświadczenia z takimi pojazdami, to zakup używanego egzemplarza z niepewnego źródła jest bardzo ryzykowny.

Pamiętaj:

Zakup używanego kampera może być kuszący z powodu niższych cen, ale wiąże się z ryzykiem. Musisz dokładnie sprawdzić stan pojazdu, w tym szczelność zabudowy, instalację gazową i wodną, stan zawieszenia, opony i układ napędowy. Niska cena często oznacza potencjalnie bardzo poważne problemy, jakie mogą się ujawnić w niedalekiej przyszłości.

Znacznie bezpieczniejszym rozwiązaniem jest natomiast nabycie kampera w salonie dealerskim, w którym - wbrew obiegowej opinii - znajdziemy nie tylko fabrycznie nowe, ale także używane pojazdy.

Dlaczego warto postawić na salon?

W salonie masz możliwość obejrzenia wielu modeli różnych producentów kamperów w jednym miejscu. Możesz porównać pojazdy pod kątem wielkości, wyposażenia, układu wnętrza i wszelkich innych aspektów, które będą decydować o komforcie jego użytkowania.

W salonie zyskujesz także pewność, że kupujesz kampera z pewnego źródła, dokładnie sprawdzonego, objętego gwarancją - i dotyczy to nie tylko fabrycznie nowych pojazdów.

Ponadto w salonie możesz liczyć na bardzo atrakcyjną ofertę zakupu nowego kampera, w tym uwzględniającą korzystne finansowanie, na przykład w formie leasingu. Wówczas może się okazać, że jeśli planujesz długie użytkowanie pojazdu, to zakup nowego kampera będzie po postu znacznie bardziej opłacalny.

Więcej o tym, dlaczego kampera - zarówno nowego, jak i używanego - najlepiej jest kupić w salonie dealerskim, przeczytasz w artykule na stronie internetowej https://hymerpoznan.pl/kamper-na-sprzedaz-gdzie-go-szukac-i-dlaczego-najlepiej-w-salonie/.

Odwiedź salon HYMER Poznań

HYMER Poznań w Sadach koło Poznania to jeden z największych salonów karawaningowych w Polsce. W jego ofercie znajdziesz szeroki wybór kamperów takich marek jak Hymer, Buerstner i Sunlight, które prezentują bardzo wysoką jakość wykonania, wyróżniając się niezawodnością i znakomitą funkcjonalnością.

Co ważne, HYMER Poznań oferuje zarówno nowe kampery, jak i pojazdy z drugiej ręki, które zostały poddane drobiazgowej kontroli technicznej i są w pełni przygotowane do dalszego użytkowania.

Salon zapewnia również możliwość doposażenia kampera w dodatkowe elementy, takie jak klimatyzacja, system telewizji satelitarnej czy zawieszenie pneumatyczne.

Z pełną ofertą salonu HYMER Poznań zapoznasz się na jego stronie internetowej pod adresem https://hymerpoznan.pl/.