Jakie samochody Hyundai polecane są do jazdy po mieście? - Artykuł Sponsorowany

Decyzja o zakupie samochodu często nie jest pochopna i poprzedzona jest dokładnym researchem. Jeżeli stoisz właśnie przed wyborem auta i zastanawiasz się, jaki model powinieneś wybrać, to w tym krótkim poradniku podpowiadamy, dlaczego warto postawić na samochody Hyundai. Które modele są najpopularniejsze i jakie cechy powinno posiadać auto miejskie?

  • Samochody Hyundai - jakie modele są najpopularniejsze?
  • Ile kosztuje i jakie ma zalety Hyundai Santa Fe?
  • Jakie cechy powinien posiadać samochód miejski?
  • Kilka słów o marce Hyundai

Samochody Hyundai - jakie modele są najpopularniejsze?

Jeżeli chodzi o samochody Hyundai, to w 2021 roku największą popularnością wśród klientów w Europie cieszył się SUV Tucson, którego debiut nastąpił we wrześniu 2020 roku. Na drugim miejscu znalazł się Hyundai Kona, który po raz pierwszy w salonach sprzedaży pojawił się w 2017 roku. Podium zamyka Hyundai i20, który swoją premierę miał w lutym 2020 roku.

W Polsce dużą popularnością cieszą się również takie modele Hyundai'a, jak: SUV Santa Fe w wersji hybrydowej oraz i30, który posiada do wyboru aż trzy wersje nadwozia: 5-drzwiowy hatchback, funkcjonalne kombi (Wagon) oraz stylowy liftback (Fastback).

Ile kosztuje i jakie ma zalety Hyundai Santa Fe?

Za nowe auto Hyundai Santa Fe (rok 2023) trzeba zapłacić od 190 000 złotych. Wśród udogodnień, jakie oferuje ten model, wymienić można kamerę odwzorowującą widok lusterka wstecznego, regulowaną tylną kanapę, pojemny bagażnik, podgrzewane fotele czy napęd na cztery koła. W standardzie jest także nawigacja.

Jeżeli chodzi o wady tego modelu, to kierowcy najczęściej narzekają na niewygodne siedziska, drobne niedociągnięcia w kwestii jakości wykonania, zbyt wiele przycisków na desce rozdzielczej czy awaryjną elektronikę. Bez wątpienia jednak zalety tego pojazdu przewyższają jego wady.

Jakie cechy powinien posiadać samochód miejski?

Pojazdy przeznaczone do jazdy po mieście powinny przede wszystkim odznaczać się oszczędną eksploatacją. Silnik niewielkich rozmiarów będzie miał wpływ na małe spalanie paliwa, co ma szczególne znaczenie podczas jazdy w korkach. Rozmiar auta powinien ułatwiać parkowanie w trudno dostępnych miejscach oraz manewrowanie w wąskich uliczkach.

Wśród istotnych cech pojazdów miejskich wymienić należy również dużą zwrotność, dynamiczny silnik i przestronne wnętrze. Samochody Hyundai, a w szczególności modele, takie jak: i10, i20 czy Kona, spełniają wszystkie te wymagania, a przy tym można je kupić w korzystnej cenie.

Kilka słów o marce Hyundai

Południowokoreański koncern motoryzacyjny o nazwie Hyundai Motor Company powstał w 1967 roku i posiada swoją siedzibę w Seulu. Specjalizuje się w produkcji samochodów osobowych, SUV-ów i vanów, a także pojazdów ciężarowych oraz dostawczych. Pierwszy model - Pony - został zaprezentowany w 1974 roku. W 2015 roku ze struktur przedsiębiorstwa została wyodrębniona marka Genesis, której specjalnością są auta luksusowe.

Firma Hyundai jest obecnie największą na całym świecie fabryką samochodów i potrafi wyprodukować rocznie aż 1,6 miliona aut. Swoje fabryki posiada między innymi w Korei Południowej, Chinach, Ameryce Północnej, Pakistanie, Indiach czy Czechach.

Samochody Hyundai są często wybierane przez kierowców, ponieważ koreański producent posiada w swojej ofercie szeroki wybór modeli aut osobowych, SUV-ów oraz vanów. Klienci cenią sobie design i estetykę, przestronne wnętrza i pojemne bagażniki przy zachowaniu rozsądnej ceny. Osoby, które chcą kupić auto miejskie, powinny rozważyć modele i10, i20 lub Kona.