Telewizory Hisense - top 3 najlepsze modele - Artykuł sponsorowany

Hisense - co to za firma?

Hisense to międzynarodowe przedsiębiorstwo, którego historia sięga końcówki lat sześćdziesiątych. Ta pochodząca z Chin marka od samego początku angażuje się w rozwój innowacyjnych rozwiązań - nie tylko związanych z telewizorami, ale również sprzętami AGD. Dzisiaj Hisense zatrudnia ponad 80000 osób i może pochwalić się 12 centrami badawczo-rozwojowymi na całym świecie. Telewizory Hisense są najchętniej kupowanymi urządzeniami w takich krajach, jak Chiny, Australia, RPA.

Jak wybrać telewizor?

Czym się kierować, wybierając telewizor? Lista parametrów opisanych w specyfikacji technicznej jest zwykle imponująca! Które z nich są najważniejsze? Przede wszystkim - rodzaj matrycy. Najwięcej jest na rynku modeli LED - ale one również różnią się między sobą, co wpływa na cenę odbiornika. Sprzęty Full Array LED mają diody rozmieszczone za całą powierzchnią ekranu, przez co łatwiej uzyskać dobre odwzorowanie detali oraz kontrast. Producenci proponują też ulepszone rozwiązania LED, na przykład mini LED.

Najbardziej zaawansowanym rozwiązaniem dostępnym na rynku są telewizory OLED. W tych z kolei matryca składa się z samoświecących pikseli, nie potrzebuje dodatkowego podświetlenia. Oznacza to, że bez problemu osiągniesz perfekcyjną czerń i nieskończony kontrast. Tego typu urządzenia są najdroższe - zwłaszcza, jeśli myślisz o dużej przekątnej ekranu. To kolejny czynnik wpływający na koszty - im większy ekran, tym droższy telewizor. Dotyczy to także modeli LED.

Na jakie parametry zwrócić uwagę, porównując poszczególne urządzenia? Oprócz wyżej wymienionych przyjrzyj się również:

  • procesorowi;
  • technologiom optymalizacji obrazu i dźwięku;
  • systemowi smart TV;
  • łatwemu sterowaniu;
  • liczbie i rozmieszczeniu złączy;
  • rozdzielczości ekranu;
  • atrakcyjnemu wzornictwu.

Ile trzeba zapłacić za telewizor Hisense? Dużo zależy od parametrów. Największe, 85-calowe urządzenia to koszt kilku tysięcy złotych, tańsze propozycje kupisz nawet za mniej niż 2000 zł.

Polecane telewizory Hisense - ranking modeli

Zobacz modele Hisense, które zbierają pozytywne recenzje użytkowników! Przed zakupem dokładnie sprawdź opinie, by upewnić się w przekonaniu, że sprzęt, który wpadł ci w oko, sprawdzi się także długo po zakupie.

  • HISENSE 55U8KQ - 55-calowy sprzęt za ok. 5000 zł, wyposażony w diody mini LED Pro ulokowane za ekranem - wszystko po to, by obraz, który widzisz, był jeszcze bardziej szczegółowy. Docenisz głęboką czerń i przejrzystą jasność. Ale to nie koniec atutów tego modelu. Procesor Hisense Hi-View Engine zapewnia skalowanie do jakości zbliżonej do 4K. Spodoba ci się również technologia Total Ambient Adaptive, która pozwala dostosować jasność ekranu do oświetlenia otoczenia. To zaawansowany technologicznie model, który spełni twoje oczekiwania!
  • HISENSE 85A6K- 85-calowy sprzęt za ok. 6000 zł. Jeśli zależy ci na jak największej przekątnej ekranu, to dobra inwestycja! Znajdziesz tu szereg wartych uwagi rozwiązań, takich jak inteligenty upscalling, poprawiający wyświetlany obraz do jakości zbliżonej do 4K. Co więcej, Pixel Tuning to rozwiązanie, które poprawia detale w każdym wyświetlanym pikselu, by zaskoczyć cię wiernością odwzorowania szczegółów. Algorytmy sztucznej inteligencji AI Picture optymalizują obraz w trakcie oglądania - tak, żebyś mógł cieszyć się jego najwyższą jakością. Miłośnicy gier docenią specjalny tryb Game Mode Plus.
  • HISENSE 55A6K - telewizor w dobrej cenie? Oto on! Ma 55 cali i kosztuje mniej niż 2000 zł. Oprócz wspomnianych wcześniej rozwiązań, jak Pixel Tuning czy AI Picture, zwróć uwagę na inteligentną głębię obrazu AI Adaptive Depth oraz Smooth Motion, czyli płynny obraz w dynamicznych scenach i transmisjach sportowych.

Chcesz poznać inne modele? Sprawdź wszystkie telewizory Hisense w sklepie MediaMarkt!