Dywaniki samochodowe- jakie sprawdzą się najlepiej? - Artykuł Sponsorowany

Jednym z elementów wyposażenia samochodów osobowych i nie tylko są dywaniki. Pokrywają one podłogę samochodu zarówno po stronie kierowcy, jak i pasażerów, chroniąc ją przed zniszczeniami czy nadmierną wilgocią. Jakie dywaniki samochodowe warto wybrać i dlaczego?

Dywaniki samochodowe- jakie funkcje spełniają?

Dywaniki samochodowe to maty umieszczane wewnątrz pojazdu, na podłodze. Mają one na celu przede wszystkim ochronić podłogę samochodu przed zabrudzeniami błotem, śniegiem czy piaskiem. Poza tym regularna eksploatacja samochodu mogłaby szybko doprowadzić do zużycia materiałów wykończeniowych podłogi. Dywaniki ochronne chronią ją, niwelując ryzyko zniszczenia. Większość dywaników samochodów posiada antypoślizgowe spody, dzięki czemu łatwo utrzymują się w odpowiednim miejscu nawet w sytuacji nagłego hamowania. To bardzo ważne dla bezpieczeństwa. Dywaniki mają tę zaletę, że z łatwością można po prostu wyjąć je z samochodu i wyczyścić. Dzięki temu o wiele łatwiej jest zachować idealną czystość we wnętrzu pojazdu. Warto wiedzieć, że dywaniki pełnią funkcję ochrony wnętrza przed wilgocią. Woda wnikająca do samochodu podczas opadów atmosferycznych bardzo szybko doprowadziłaby do powstania ognisk korozji. Dywaniki niwelują ten problem.

Dywaniki samochodowe i ich rodzaje

Jednym z rodzajów dywaników to gumowe dywaniki samochodowe. Są one odporne na wilgoć, bardzo łatwe do utrzymania w czystości. Ponadto dywaniki gumowe są bardzo trwałe, odporne na ścieranie czy zużycie. Mają właściwości antypoślizgowe, a do tego są rozwiązaniem wyjątkowo ekonomicznym. Innym rodzajem dywaników są dywaniki welurowe. Tworzone są z miękkiego, pluszowego materiału, który zapewnia elegancki i luksusowy wygląd. Są nieco trudniejsze do utrzymania w czystości niż dywaniki z gumy, ale zapewniają maksymalny komfort użytkowania.

Dywaniki welurowe vs. dywaniki gumowe

Dywaniki samochodowe welurowe sprawdzą się przede wszystkim dla osób, które poruszają się głównie po mieście, a konkretniej, po asfalcie. W takim przypadku mocne zabrudzenie błotem raczej się nie wydarzy, a jak wiemy, welur jest materiałem, który trudniej jest utrzymać w czystości. Dywaniki samochodowe gumowe natomiast sprawdzą się w każdej sytuacji, nawet podczas jazdy terenowej. Kiedy zostaną mocno zabrudzone, wystarczy je wyjąć z samochodu i zwyczajnie umyć. Wybierając dywanik, warto zwrócić uwagę, by bez względu na rodzaj, dywanik kierowcy był stabilnie przytwierdzony do podłoża. To bardzo ważne zwłaszcza przy gwałtownym hamowaniu.

Jeżeli szukasz skutecznej ochrony podłogi dla Twojego samochodu, dywaniki samochodowe sprawdzą się w tej roli najlepiej, chroniąc wnętrze samochodu nawet w ekstremalnych warunkach.