Jak wybierać pasujące części samochodowe? Stawiać na części oryginalne czy zamienniki? - Artykuł Sponsorowany

Współcześnie mało kto wyobraża sobie życie bez samochodu osobowego. Jego brak może generować niemałe kłopoty podczas codziennych dojazdów do pracy, do szkoły czy podczas robienia zakupów. Jednak samochód, jak to każda maszyna, może się popsuć. Stan ten jest tak samo kłopotliwy, ponieważ wtedy można odczuć na własnej skórze, jak samochód ułatwia nam życie. Kluczowe jest szybkie naprawienie pojazdu, dlatego nic w tym dziwnego, że staramy się ekspresowo zorganizować części. Niestety, zwykle są to dość duże wydatki, ponieważ części samochodowe potrafią być bardzo drogie. Znalezienie odpowiednich to nie lada wyzwanie. Sprawdź, gdzie szukać dobrych części samochodowych oraz czy lepiej stawiać na oryginalne, czy jednak zamienniki!

Części samochodowe Łódź - odpowiednie egzemplarze, które pomogą naprawić samochód

Części samochodowe to nie lada zagwozdka, zwłaszcza dla osób, które nie zajmują się na co dzień mechaniką. Sklepy motoryzacyjne to prawdziwe bogactwo rozmaitych części, które różnią się w zależności od marek samochodów. Obsługują one zarówno firmy, jak i klientów indywidualnych.

Części samochodowe Łódźmożna kupić w wielu sklepach, jednak nie sztuką jest zamówić tanie części, które po kilku tygodniach czy miesiącach będą znów do wymiany. Z tego też powodu robiąc zakupy w sklepach z częściami samochodowymi, nie zwracaj wyłącznie uwagi na cenę, ponieważ może Cię to zwieść na manowce. Stawiając na zamienniki, zwracaj uwagę na to, by były one wysokiej jakości. Dla bezpieczeństwa kierowcy, jak i pasażerów, warto wybierać akcesoria i części, które są jakościowe i trwałe.

Części samochodowe kupuj wyłącznie w sprawdzonych sklepach

Nowy sklep zwykle może wydawać się dość podejrzany. Jeśli nie chcesz natknąć się na trefne produkty, decyduj się na zakup części samochodowych wyłącznie w pewnych, zaufanych miejscach, zarówno stacjonarnych, jak i internetowych. Nawet jeśli sklep kusi rabatami na start, warto dokładnie przyjrzeć się, skąd części pochodzą, jakimi metodami są dostarczane oraz jakie formy płatności obowiązują.

Klasyfikacji części samochodowych

Części samochodowe oryginalne są zwykle bardzo drogie. Nic więc dziwnego, że mechanicy, jak i klienci indywidualni szukają głównie zamienników. Jednak podział części zamiennych jest bardziej złożony. Istnieją aż cztery kategorie:

  • OE - części oryginalne, opatrzone logo producenta;
  • OEM - oryginalne, bez logo producenta samochodu, ale z logo producenta części, najprawdopodobniej obydwa te koncerny ze sobą współpracują; części OEM to zwykle zawieszenie, ogumienie, oszklenie czy elektronika;
  • P - części zamienne, gwarantują podobną jakość, jak części oryginalne, świadczą o tym certyfikaty, które przyznawane są przez niezależne laboratoria;
  • Z - pozostałe zamienniki części samochodowych, nie posiadają certyfikatu.

Dlaczego zamienniki mają tyle zalet?

Jeśli wahasz się, które części wybrać, na pewno lepsze od niecertyfikowanych części, a jednocześnie nieco tańsze od oryginałów, będą części zamienne oznaczone literką P. Można je zakupić w bardzo przystępnych cenach. Z kolei części oryginalne OE lub OEM dostępne są zwykle w autoryzowanych serwisach samochodowych i nie należą do najtańszych opcji.

Zamienniki oznaczone literką P posiadają certyfikaty, dlatego zyskują zaufanie wśród mechaników samochodowych, jak i indywidualnych właścicieli samochodów. Części zamienne niejednokrotnie mogą zaskakiwać wytrzymałością i trwałością. Zdarza się, że niektóre z nich są eksploatowane dłużej, aniżeli części oryginalne pozyskiwane z ASO.