10 aplikacji, które ułatwią Ci podróżowanie po Polsce - Artykuł Sponsorowany

Zapewne zdarzyło Ci się spotkać z określeniem "cudze chwalicie, swego nie znacie". W odniesieniu do naszego kraju jest ono stosowane nad wyraz często i nie da się ukryć, że kryje się w nim sporo prawdy. Wakacje w polskich górach czy nad morzem bywają równie ekscytujące jak te spędzane w zagranicznym kurorcie. Dużym ułatwieniem w podróżowaniu po Polsce mogą być aplikacje na telefon.

Producenci oprogramowania na smartfony wiedzą, że są to urządzenia usprawniające podróżowanie, w związku z czym aplikacje dla podróżników jest dziś szeroko dostępne. Przedstawiamy 15 propozycji idealnych dla osób przemierzających nasz kraj. Jeżeli objeżdżasz Polskę własnym autem, przed wyruszenie w drogę sprawdź ważność OC, zgodnie ze wskazówkami ze strony https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/jak-sprawdzic-waznosc-polisy-oc/.

Packpoint

To zaskakujące, że aplikacja na telefon komórkowy, po zebraniu kompletu odpowiednich danych. jest w stanie poinstruować Cię, co warto spakować przed podróżą. Taką możliwość daje Packpoint. Zapisane listy da się przeglądać nawet bez połączenia z internetem. Zaletą aplikacji jest również możliwość integracji z kalendarzem.

Footsteps

Nie masz jeszcze ustalonego miejsca, w którym chcesz spędzić czas i jesteś dopiero na etapie planowania podroży? Zwróć uwagę na aplikację Footsteps, bo dzięki niej, po dopasowaniu do indywidualnych upodobań, będziesz mieć pod ręką informacje o wartych uwagi atrakcjach turystycznych, ciekawych trasach i zabytkach. Jeżeli jednak w którymś momencie zboczysz z drogi i przekroczysz granicę Polski, przeczytaj, kiedy jest potrzebne OC graniczne: https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-oc-graniczne/.

Trip Advisor

Inny tego typu oprogramowaniem jest popularny na całym świecie Trip Advisor. Właścicielom restauracji, hoteli i atrakcji turystycznych zależy, aby ich ocena w tego typu aplikacjach była jak najwyższa i może to być idealne źródło wiedzy dla osób podróżujących po Polsce. Recenzje, rankingi czy interaktywne mapy to tylko cześć możliwości aplikacji od lat rozwijanej.

Booking.com

Miejsce zakwaterowania można zarezerwować jeszcze przed udaniem się w podróż. Warto użyć w tym przypadku jednej z najpopularniejszych obecnie aplikacji do rezerwowania hoteli, czyli Booking.com. Rezerwację da się złożyć w czasie rzeczywistym, a liczne opinie użytkowników pomagają w podjęciu właściwego wyboru.

Zamki Polski i świata

Polska słynie z licznych zamków. Planujesz odwiedzić którąś z mniej lub bardziej słynnych budowli? Aplikacja Zamki Polski i świata będzie doskonałą inspiracją!

Maps.me

Papierowe mapy w samochodzie nadal mogą okazać się przydatne, jednak dostęp do wersji elektronicznych jest dużo prostszy i pozwala na wyznaczanie optymalnych tras. Czy wiesz, że możesz pobrać na swój telefon mapy, aby później korzystać z nich będąc offline? Taką sposobność daje Ci Maps.me. Podobnie jak w przypadku poprzednich aplikacji, znajduje się w niej też bogata baza miejsc użytku publicznego, a także ogrom informacji dotyczących m.in transportu miejskiego bądź tras dla rowerzystów.

Jak Dojadę

W związku z tym, że poruszyliśmy temat komunikacji, warto wspomnieć o apce Jak Dojadę, która umożliwia wgląd w rozkłady komunikacji miejskiej na terenie całej Polski i pomaga ustalić odpowiednią trasę.

BlaBlaCar, Uber, Bolt

Skorzystaj z BlaBlaCar, aby znaleźć kierowcę, który zabierze Cię w wybrane miejsce, a gdy już do niego dotrzesz, w razie potrzeb sprawdź, czy funkcjonują na jego terenie pojazdy firmy Uber lub np. Bolt. Te jak inne marki (np. Hive lub Lime), oferują one też cenione przez polskich turystów hulajnogi.

Pogoda & Radar

Nie chcesz, aby nieprzewidziana zmiana pogody zepsuła Twoje wakacje. Specjalnie z myślą o osobach wybierających się w daleką podroż powstała aplikacja Pogoda & Radar, która pozwala sprawdzić sytuację meteorologiczną. Zaawansowane informacje dotyczące m.in. siły czy kierunku wiatru przydadzą się z kolei miłośnikom rożnych form aktywnego wypoczynku.

Splitwise

Jeżeli zdarzyło Ci się już podróżować w większej grupie, zapewne wiesz, że dzielenie rachunków bywa problematyczne. Aby proces ten przebiegał szybko, sprawnie i uczciwie - zainstaluj w swoim urządzeniu Splitwise. To interesujące oprogramowanie ułatwi Ci uczciwe rozliczenie kosztów pomiędzy wszystkimi osobami.

Wszystkie z zaproponowanych powyżej aplikacji mogą być pomocne w podróżowaniu po Polsce, jednak nie zapewnią Ci poczucia bezpieczeństwa. Jeżeli wybierasz się w drogę własnym autem i chcesz mieć pewność, że w razie jakichkolwiek problemów podczas jazdy otrzymasz odpowiednie świadczenia, wykup ubezpieczenia assistance i autocasco. Więcej o wyborze polisy AC przeczytasz na stronie https://kalkulator-oc-ac.auto.pl/ubezpieczenie-samochodu/ubezpieczenie-ac-jak-wybrac-odpowiednie-autocasco/.