AUTO GIEŁDA DOLNOŚLĄSKA
Teraz możesz kupić e-gazetę przez Internet! Kliknij!
O gazecie
Redakcja
Reklama
Ogłoszenia drobne
Kliknij na jeden z odnośników, aby uzyskać więcej informacji:
HISTORIA
Auto Giełda Dolnośląska ukazuje się od 1992 r. Pierwszy numer nosi datę 10 kwietnia 1992 roku, a jego nakład wynosił 10 tysięcy egzemplarzy. Gazeta miała wówczas osiem stron formatu A4 i kolportowana była tylko w czterech dolnośląskich województwach. Drukowano ją w małej prywatnej drukarni w Oławie. W krótkim czasie stała się popularna. Wzrastał nakład i objętość gazety. W naturalny sposób jej zasięg zaczął obejmować województwa przyległe do Dolnego Śląska.

Auto Giełda zwiększyła swój format i objętość. Przybrała formę, jaką ma do dzisiaj. Obecnie ukazuje się trzy razy w tygodniu - w poniedziałki, środy i piątki. Nakład jednego wydania to ponad 50.000 egzemplarzy. Gazeta swoim zasięgiem obejmuje Dolny Śląsk, a także Opolszczyznę, byłe woj. leszczyńskie, kaliskie i Ziemię Lubuską.

Auto Giełda jest największą w Polsce regionalną gazetą ogłoszeniową. Każdy numer to 120 stron formatu A3 i około 20 tysięcy drobnych ogłoszeń osób prywatnych, a także liczne oferty komisów samochodowych i innych firm związanych z motoryzacją.

Specjalizujemy się w ogłoszeniach i reklamach motoryzacyjnych, które stanowią około 85% wszystkich ogłoszeń. Mamy również inne działy, np. stale powiększający się dział nieruchomości (9-10 stron ofert), komputery, sprzęt RTV, maszyny i urządzenia, ciągniki i maszyny rolnicze, telefony, wyposażenie mieszkań i biur, sklepów i gastronomii. Są także takie działy jak praca, biznes, turystyka, antyki, zwierzęta domowe i hodowlane, ogrodnictwo, matrymonialne, towarzyskie i wiele innych.

Jesteśmy znani. Pod względem liczby sprzedanych gazet przypadających na jedno wydanie gazety wyprzedzamy regionalną prasę codzienną, a także prawie wszystkie ukazujące się w kraju gazety ogłoszeniowe, również te ogólnopolskie.

"Auto Giełda Dolnośląska" rozprowadzana jest przez wszystkich największych kolporterów. Dostępna jest również w prenumeracie.

Mamy czytelników stałych i okazjonalnych. Są tacy, którzy czytają gazetę "od deski do deski", są i tacy, którzy przeglądają tylko interesujące ich rubryki. Niektórzy, zainteresowani zakupem konkretnego samochodu, komputera czy maszyny, kupują "Auto Giełdę" okazjonalnie, inni, mimo, że dokonali już zakupu, nadal z przyzwyczajenia kupują naszą gazetę. Dla wszystkich związanych z motoryzacją "Auto Giełda Dolnośląska" to doskonałe źródło informacji o trendach cenowych na rynku motoryzacyjnym. Współpracujemy z ponad pięćdziesięcioma ogólnopolskimi i regionalnymi agencjami reklamowymi i biurami przyjmowania ogłoszeń. Naszych przedstawicieli co tydzień można znaleźć na giełdach samochodowych we Wrocławiu, Lubinie, Wałbrzychu, Jeleniej Górze, Opolu, Zielonej Górze, Kłodzku i Kaliszu. Na giełdach tych są również sprzedawane nasze gazety. Nasi reklamodawcy to wszystkie znane w regionie firmy związane z motoryzacją, dealerzy samochodowi, importerzy części, jak również wiele drobnych firm świadczących szeroko pojęte usługi motoryzacyjne.

Regułą jest, że kto raz trafił do "Auto Giełdy", prawie zawsze zostaje w niej na stałe. Stali klienci to prawie 90% naszych reklamodawców. Z naszych łamów korzystało również wiele firm z zagranicy. W "Auto Giełdzie" gościliśmy reklamodawców z Niemiec, Czech, Belgii, Szwajcarii, USA i innych krajów.

Nie stoimy w miejscu. Przez dwanaście minionych lat notowaliśmy dynamiczny wzrost sprzedaży. W roku 2000 nakład na jedno wydanie po raz pierwszy przekroczył liczbę 70.000 egzemplarzy.