LOKAL WOLNOSTOJĄCY OPODAL RYNKU W KŁODZKU

nr IP04MJ7R 24 lip 484
Kłodzko, woj. dolnośląskie
170 000 zł 

Szczegóły

 • Informacje
  • Powierzchnia 70 m2
  • Liczba pomieszczeń 2
Media
  • energia el.
  • woda
Szczegóły
  • bez pośredn.
  • w centrum

Sprzedam lokal wolnostojący opodal centrum Kłodzka (ok. 200 metrów od ratusza) przy ul. Łukasińskiego nr 26a, o pow. 70m2; jest przy tym działka ogrodzona z bramą wjazdową o pow. 45m2 (łączna powierzchnia działki wraz z obiektem to 114 m2). Do lokalu doprowadzone jest zasilanie trójfazowe 400V oraz woda. Do obiektu jest dobry dojazd (wprost z głównej ulicy) oraz miejsce na mały parking. Lokal nadaje się na hurtownię, magazyn, sklep, usługi (np. punkt
wulkanizacyjny z wymianą opon/naprawę pojazdów itp.) lub na przeróbkę na cel mieszkalny (jest pozwolenie z urzędu na zmianę formy użytkowania) stając się praktycznie samodzielnym domem.

Stan techniczny dobry, blaszany dach do wymiany, mury b. dobre. Po ewentualnej przebudowie dachu na dwuspadowy (potrzebne zezwolenie), można by uzyskać kolejną powierzchnię użytkową. Przyległa działka pozwala na wykorzystanie jej jako własnego ogrodzonego podwórka, postawienia małego garażu (np. nie związany
trwale z gruntem blaszak nie wymaga pozwolenia) i inne funkcjonalności, o które tak trudno mieszkając w mieście.

UM w Kłodzku przeprowadził tu kompleksowe prace rewitalizacyjne całego podwórka, na którym stoi obiekt oraz okolicznych zabudowań i działek, co wydatnie podniosło estetykę, funkcjonalność, atrakcyjność a tym samym i wartość zabudowanej działki. Cały wjazd oraz podwórko są utwardzone nową kostką i krawężnikami, stoją trzy nowe latarnie, a teren zostanie docelowo włączony w system monitoringu miejskiego.

Lokal jak i działka mają formę prawną wyłącznej własności nieobciążonej na rzecz osób trzecich/zastawami/hipotekami czy podobnymi komplikacjami.

Warto zauważyć, że byle 50-metrowe mieszkanie w bloku, bez garażu i stałego miejsca parkingowego kosztuje w granicach 200000 zł, a porośnięta trawą nieuzbrojona działka budowlana na zadupiach od 50000 zł wzwyż, więc myślę, że jak za samodzielny obiekt do modernizacji wg własnych upodobań, z przyległą działką, z dobrym dojazdem, miejscem parkingowym, utwardzonym placem i monitoringiem w samym centrum miasta, to cena nie jest tragiczna (1491zł/m2).

Kontakt

Uwaga! Oglądana oferta jest ofertą archiwalną i może być już nieaktualna.

Zobacz także

NIERUCHOMOŚCI
GLIWICE, UL. ANDROMEDY 22 (PAWILON HANDLOWY) - SPRZEDAM
63 000 zł
 • Powierzchnia: 45 m2
 • Liczba pomieszczeń: 2
 • Liczba witryn: 2
Szczegóły